Cześć!

Chcę kupić moją pierwszą lustrzankę!
W tym momencie posiadam Olympusa e-510, jest to sprzęt trochę już stary i użytkowanie z niego nie jest w żadnej kwestii zadowalające: Wolny Autofokus, słaba stabilizacja, gigantyczne szumy, słaba szczegółowość i ostrość zdjęć.
Korzystałem z tego aparatu dłuższy czas, więc jestem raczej średnio zaawansowanym użytkownikiem, albo początkującym który wie co oznaczają te wszystkie śmieszne cyferki i jakie zalety niesie ze sobą wymienna optyka.

Miałem okazję korzystać z canona 750d mojego kumpla, i jestem osobiście zachwycony, ale cena trochę mnie przerasta, bo mój budżet to maks ok. 2300 polskich złotych :).

I tutaj moje pytanie jaki aparat polecilibyście do tej kwoty, w gre wchodzą canony i nikony ze względu na ilość dostępnych szkieł. Mogą być nowe albo używki, pełna dowolność, po prostu chce mieć dobry sprzęt, który posłuży mi najbliższe kilka lat i nie będzie zawodzić z autofokusem w "decydującym momencie".
Do tej pory moją uwagę przykuły Nikon d5300, Nikon d7000 (znalazłem jednego z obiektywem za 2200), Canon 60d, Canon 650d.
Nie ukrywam, że zależałoby mi też na uchylnym ekranie, choć nie jest to konieczne :D

z góry dziękuję za pomoc!