Witam Szanownych Użytkowników!
Zacznę od tego, do czego potrzebuję aparatu
- pierwsze i główne zastosowanie: filmy kręcone w domu i poza nim (tak, nie chcę kamery, tylko aparat :)) - gotowanie, unboxingi, recenzje, mówienie do kamery siedząc przy biurku, podróże, chodzenie po mieście, restauracjach itp 1080p 60s lub nawet 4K choć to niekonieczne, limit nagrywania powiedzmy 30 minut lub więcej, cudownie byłoby gdyby po osiągnięciu swojego limitu rozpoczynał drugi film, a nie stopował. Ważne, by miał bardzo dobry fokus, żeby nie szukał ostrości, tylko ją trzymał filmując statyczne sceny, jak i bardziej dynamiczne. Chciałbym też ekran odchylany o 180 stopni. Musi być jasny obiektyw. Koniecznie :)
- drugie, również ważne: zdjęcia wysokiej jakości
Rozmyślałem o Canonie 70D, ale jest to bydlak i trochę za drogi z fajnym obiektywem, a ja chciałbym coś bardziej poręcznego.


Obecnie waham się między Panasonikiem Lumixem G7 a Canonem G7X Mark II. Każdy z nich ma jakieś minusy, ale chyba nie ma ideałów. Możecie mi doradzić albo zaproponować coś innego? Jak mówiłem, głównie chodzi o świetnej jakości video, a w drugiej kolejności świetne zdjęcia. Albo dobry kompakt albo nieduży bezlusterkowiec z jasnym obiektywem.
Pomożecie?